Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş: Beni de öldürecekler, haberiniz olsun

Ankara’da silahlı saldırı sonucu öldürülen eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş‘in eşi Ayşe Ateş, “Olaydan önce Sinan, Devlet Bey’i aradı. Özel kalemi Murat Çeliker, ‘Git seni abin (İsmet Büyükataman) kurtarsın’ deyip telefonu yüzüne kapattı. İsmet Büyükataman da bütün bu cinayet hazırlıkları yapılırken, hiçbir girişimde bulunmadı. Tüm MHP cinayetin hazırlık sürecini biliyordu. Devlet Bahçeli’ye farklı aktarıldı. Devlet Bey kimseyi öldürtmez” dedi. Ateş, kendisinin de ölüm tehdidi altında olduğunu söyleyerek “Kapılar arkasında Ayşe Ateş cinayeti planlanıyor. Konuşulmaya başlanmış. İçişleri Bakanlığı’na koruma başvurusunda bulundum. Ayşe Ateş’i de öldürecekler haberiniz olsun” ifadelerini kullandı.

Fatih Altaylı‘ya konuşan Ayşe Ateş, Sinan Ateş’in, cinayetin hemen öncesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘ye ulaşmaya çalıştığını söyleyerek, “Özel kalemi Murat Çelik’i aradı. ‘Beni öldürecekler, tehdit ediyorlar’ diye aramıştı. Çelik, ‘Git seni abin kurtarsın’ dedi. Abiden kastı, İsmet Büyükataman. 12 yıl onun danışmanlığını yaptı. ‘Evladım’ derdi, abi-kardeşten ziyade baba-oğul ilişkisi vardı aralarında. Ama gördük ki, oturduğu koltuk her şeyin önündeymiş” dedi.

Sinan Ateş’i ölüme götüren sürecin, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Ahmet Yiğit Yıldırım’ın talimatıyla başlatılan itibarsızlaştırma faaliyetleriyle başladığını belirten Ateş, “Sinan Ateş FETÖ’cü, hırsız vs. suçlamalarda bulundular, hakaret ettiler. Bunlar daha sonra tehditlere dönüştü. Şimdi geriye dönüp baktığımda görüyorum ki, o zamandan Sinan’ı öldürmeye karar vermişler ve bunun alt yapısını hazırlamışlar” şeklinde konuştu. 

Ateş, programda kendisinin de ölüm tehdidi altında olduğunu söyleyerek, “Kapılar arkasında Ayşe Ateş cinayeti planlanıyor. Konuşulmaya başlanmış. İçişleri Bakanlığı’na koruma başvurusunda bulundum. Ayşe Ateş’i de öldürecekler haberiniz olsun” dedi. 

Cinayet işlenmeden önce MHP içerisinde herkesin bildiğini söyleyen Ateş ‘‘Bütün MHP biliyordu ama Devlet Bahçeli’ye doğru aktarılmadı. Şöyle iddialar vardı Devlet Bahçeli’yi koruyor mu kolluyor mu diye. Hayır Devlet Bahçeli kimseyi öldürtmez. Bu Devlet Bahçeli’nin tarzı değildir. Cinayet emrini Bahçeli’nin verdiğine, beni buna kimse ikna edemez. Ancak bu cinayetin işleneceğini herkes biliyordu. Yanlarında bu cinayetin organizasyonu yapılırken, seslerini çıkarmadılar. Ne için? Koltuklarının bekası için” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir